Ja+przywileje:

wyzwania nierówności społecznych i jak o nich rozmawiać.

Książka o systemach społecznych, w których żyjemy.CENA: 95zł

Jesteśmy świadkami_świadkiniami ogromnych zmian społecznych w Polsce.

Przywileje to jeden z najmniej zrozumiałych tematów w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej. W naszych głowach często definiowane są jako coś, co wywołuje w nas poczucie winy lub wstydu za rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Tylko... dlaczego tak jest?

Napisałam tę książkę, aby pomóc Wam usystematyzować wiedzę na temat przywilejów i przedstawić je jako narzędzie do poznawania społecznej rzeczywistości. Chcę podzielić się z Wami wiedzą na temat tego jak w naszej głowie skonstruowany jest świat społeczny oraz w jaki sposób systemy dyskryminacji i przywileju tworzą dostęp do władzy i zasobów. Podpowiadam Wam także, jak poradzić sobie z trudnościami podczas rozmów na te tematy.

Ja+przywileje

E-book składa się z trzech części. W każdej z nich znajdziesz wiedzę popartą badaniami naukowymi, przykłady 

z naszego rodzimego podwórka, ilustracje, oraz zadania skłaniające do refleksji.

Część
Ja + mózg
pomoże wam zrozumieć:

W części
Ja + system
dowiecie się:

A część
Ja + rozmowy
podpowie wam:

Książka ma 230 strony (251 z bibliografią) i jest dostępna w formacie PDF, EPUB oraz MOBI.CENA: 95zł

Anna Wiatrowska

Jestem edukatorką antydyskryminacyjną, a wkrótce absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Na moim koncie @queerowyfeminizm na Instagramie od półtora roku zajmuję się popularyzowaniem wiedzy z obszarów społecznych. Pracę jako edukatorka antydyskryminacyjna zaczynałam w Berlinie, w projekcie queer@school, który ukształtował moją wiedzę na temat dyskryminacji i przywilejów. W 2019 roku otrzymałam stypendium John Lewis Fellowship organizacji Humanity in Action. W ramach tego projektu spędziłam miesiąc w USA, studiując ruch praw obywatelskich, oddolną solidarność i uczyłam się, jak wykorzystywać sztukę na rzecz zmiany społecznej.

Shopping Cart